Koruge Boruları - Sige Enerji
  • 0312 394 06 44 - 45
  • info@sige.com.tr

Koruge Boruları

Koruge Boruları

Koruge Boruları

Teknik Özellikler


Mavi ve siyah koruge boruları...

Sige Enerji, değişen teknoloji ve yatırım tercihlerini takip ederek, Türkiye ve dünyada havai hat enerji nakil hatlarının giderek azalacağını, bunun yerine yer altı kablosuyla enerji naklinin yapılacağını öngörmüştür. Bu duruma paralel olarak, kablo muhafaza borusunun talebi artacağı düşünülmüş, koruge boru imalatı hayata geçirilmiştir.

Yapılan yatırımlarla 50mm - 90mm - 110mm çaplarda 250 - 450 newton basınca dayanıklı kablo muhafaza borusu üretimine başlanmıştır.

Aynı zamanda bu işin taahhüdünü yapan firmamız boru kalitesinin öneminin farkındadır.

Şöyle ki, işin tekniği gereği boru önce kanala yerleştirilip, üzeri kapatılmakta; belirli araklıklarla bırakılan menholler vasıtasıyla sonradan kablo borunun içerisinden geçirilmektedir.

Döşenen borunun yeterli basınca dayanamayıp ezilmesi durumunda kanal tekrar açılmak suretiyle yeninden boru döşenmesi kaçınılmaz olur. Şehirin ana arterinde yapılıyorsa bu çalışma durum daha da vahim hale gelir.

Bu üründe markalar arası fiyat farkları kuruş mertebesindedir. Müteahhit müşterilerimizin bu durumu kesinlikle dikkate almalarını ve tabiri caizse 3 kuruş fazla verip doğru markaya yönelmelerini tavsiye ediyoruz. Sige Enerji, taahhüt kökenli olduğu için bu gibi durumları gayet iyi bilmekte ve bu bilinçle üretim yapmaktadır.

 

Powered by Bilgeweb